دکتر فرخ زندی عضو هیأت هماهنگی و سخنگوی کمیته مشاوران علمی پروژه ققنوس ایران و همچنین مسئول هماهنگی گروه پژوهشی «اقتصاد» در این اندیشکده است.

وی استاد اقتصاد و همچنین استادیار دانشجویان کارشناسی ارشد و مدیر رشته تجارت بین‌الملل در مدرسه عالی بازرگانی «شولیک» است. او در دانشگاه‌های دیگر کانادا از جمله دانشگاه مک گیل در مونترال نیز تدریس کرده است. وی که دکترای خود را در رشته اقتصاد از دانشگاه کارلتون اتاوا در کانادا دریافت کرده، دوره کارشناسی خود را در رشته اقتصاد و مدیریت بازرگانی در دانشگاه پهلوی شیراز گذراند. رشته‌های تخصصی وی تجارت و امور مالی بین‌المللی، سیاست‌های عمومی اقتصاد و اقتصاد پولی است. فرخ زندی چندین مقاله پژوهشی در ژورنال‌های معتبر اقتصادی منتشر کرده و خود با چندین مجله اقتصادی همکاری داشته است.

دکتر زندی به عنوان کارشناس اقتصاد ایران  با رسانه‌های مختلف فارسی‌زبان همکاری می‌کند. وی همچنین جوایزی از جمله جایزه برتر آموزش در دانشکده بازرگانی یورک را دریافت کرده. او به عنوان مشاور اقتصادی با نهادهای مختلف دولتی و خصوصی از جمله وزارت بهداشت و وزارت کشاورزی ایالت نتاریو، وزارت مهاجرت و منابع انسانی کانادا، شورای اقتصادی کانادا، وزارت کشاورزی چین و  بانکداری استان فوجیان و وزارت اقتصاد چین همکاری داشته است.