نادر صدیقی عضو هیأت هماهنگی و مسئول پیشین امور اداری (۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱)‌ پروژه ققنوس ایران و همچنین مسئول هماهنگی گروه «رسانه» در این اندیشکده است.

نادر صدیقی روزنامه نگار، مقاله‌نویس و تهیه کننده، یکی از شناخته‌شده‌ترین صداها در رسانه‌های ایرانی و دارای سال‌ها تجربه در عرصه ژورنالیسم است. وی سال‌ها دررادیو صدای ایران در شهر لس‌آنجلس ایالت کالیفرنیا میزبان یک برنامه شامگاهی معتبر بود که مجموعه‌ای از گزارش‌ها، تفسیرها و گفتگو با چهره‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و هنری را ارائه می‌داد.  او همچنین تا پایان  سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از ده سال نماینده بخش فارسی رادیوی اروپای آزاد، رادیوآزادی  درواشنگتن دی سی پایتخت  آمریکا بود و در این  سمت، صدها مصاحبه  با شخصیت‌های ایرانی و آمریکایی، قانونگذاران و سیاستمداران درباره موضوع‌های مهم سیاسی، اقتصادی و مسائل بین‌المللی انجام داد و به مدت پنج سال پیاپی نیز، پوشش خبری نشست‌های مهم و مجمع عمومی سالانه‌ی سازمان ملل متحد را برعهده داشت.

علاوه بر این نادر صدیقی سردبیر و گوینده بخش فارسی مجموعه فیلم‌های مستند با  عنوان «نیرویی بس قدرتمندتر» بوده است که برنده چند جایزه مهم در زمینه تاریخ مستند مصور و از جمله نامزد جایزه «امی» بوده است. این مستند کمپین‌های جهانی نافرمانی مدنی در جهان را به تصویر کشیده است. این مجموعه رااستیو یورک مستندساز شهیر آمریکایی کارگردانی کرده و بخش انگلیسی آن را  مارتین شین هنرپیشه، کارگردان و تهیه‌کننده سرشناس هالیوود و از فعالان مدنی آمریکا روایت کرده است.

در سال‌های آغازین فعالیت نادر صدیقی در تلویزیون ملی ایران، مسئولیت بخش اخبارنخستین مرکز تلویزیونی در استان آذربایجان باختری در شهر رضاییه (اورمیه کنونی) به او واگذار شد و سپس با انتقال به تهران، به معاونت سردبیر کانال دوم و چندی بعد به سردبیری بخش    اخبار شبکه اول این رسانه ملی برگزیده شد. او بیش از دوسال نیز گزارشگر ارشد تلویزیون ملی ایران در لندن پایتخت بریتانیا بود و در همانحال دوره کارشناسی ارشد در رشته اقتصاد را دردانشگاه میدلسکس سپری می‌کرد که با وقوع انقلاب تحصیلات دانشگاهی او ناتمام ماند.