پروژه ققنوس ایران در مهرماه ۹۹ یک وبینار تخصصی درباره «مدیریت منابع آب در ایران» برگزار کرد. در این وبینار که دکتر نامدار بقایی یزدی گردانندگی آن را بر عهده داشت، پروفسور یورام کوهن، دکتر علی قربان‌زاده، دکتر فرداد فروزان شرکت داشتند.

پروفسور یورام کوهن مهندس شیمی و بیومولکول و استاد دانشگاه در رشته‌های مربوط به محیط زیست و توسعه پایدار و همچنین تحقیقات فناوری آب در کالیفرنیا است. وی پژوهش‌های بسیار در زمینه‌ی تصفیه‌ و نمک‌زدایی آب و همچنین ارزیابی تأثیرات محیطی این فناوری‌ها و مسائل مربوط به آب و منابع آبی دارد. سخنرانی وی در این وبینار با عنوان «استفاده از آب و کمبود آب در خاورمیانه: فناوری‌ها و فرصت‌های همکاری» به زبان انگلیسی ایراد شد که ققنوس آن را به فارسی ترجمه کرده و در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد.

دکتر علی قربان‌زاده مهندس آب و پژوهشگر منابع آبی در ایالت کالیفرنیای آمریکاست. وی تحقیقات متعددی درباره حفظ و تأمین منابع آبی دارد و بیش از سه دهه است به عنوان مهندس مشاور در زمینه مدیریت منابع و کیفیت آب فعالیت می‌کند.

دکتر فرداد فروزان معاون هیأت هماهنگی و عضو کمیته اجرایی پروژه ققنوس ایران و عضو گروه‌های پژوهشی «کشاورزی» و «انرژی» این اندیشکده است. تخصص فرداد فروزان شامل توسعه کاربردیِ سیستم‌های تولید انرژی برق، ذخیره و مصرف انرژی برق در امور نظامی، اتومبیل‌های برقی، صنایع هوافضا و کاربردیِ ثابت می‌شود. تجربیات دیگر وی شامل تولید، عملکرد و تضمین کیفیت دستگاه‌های صنعتی است.

ویدئوی کامل سخنرانی‌های وبینار ققنوس درباره «مدیریت منابع آب در ایران»: