در نظرسنجی نافرمانی مدنی که توسط «پروژه ققنوس ایران» در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ انجام شد، ۸۲ درصد از زنان کشور خواستار بازگشت نظام پادشاهی به ایران هستند.

 

نتایج حاصل از تازه‌ترین پژوهش علمی برای بررسی نافرمانی مدنی که توسط «پروژه ققنوس ایران» صورت گرفته، نشان می‌دهد که بیش از ۸۲ درصد از زنان ایرانی که از سراسر جهان در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، خواستار بازگشت نظام پادشاهی به کشور هستند.

این نظرسنجی در اردیبهشت‌ماه سال جاری انجام شد. «پروژه ققنوس ایران» اعلام کرده است: «در بررسی اخیر ما در ماه مه ۲۰۱۹، صرف نظر از جنسیت، ۷۳٪ از پاسخ‌دهندگان، آرزوی بازگشت پادشاهی به کشور را دارند.»

جمعیت آماری نظرسنجی نافرمانی مدنی:

«پروژه ققنوس ایران» متشکل از دانشمندان و کارشناسان و روشنگران رشته‌های مختلف در روز سوم اسفند ۱۳۹۷ در یک کنفرانس مطبوعاتی در دانشگاه واشنگتن اعلام موجودیت کرد. این نهاد غیرانتفاعی وظیفه‌ی خود را بررسی مشکلات موجود در ایران و تلاش برای ارائه‌ی راه‌های علمی و عملی جهت کاهش و حل این مشکلات اعلام کرده است.

نتایج دو نظرسنجی این نهاد علمی درباره سیل فروردین ۹۸ و نافرمانی مدنی در کنفرانس تورنتو  (۳۱ ماه مه تا ۲ ژوئن ۲۰۱۹) در کانادا اعلام شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

برای اطلاعات بیشتر، آمار و ارقام این نظرسنجی‌ها در کیهان لندن نیز در دسترس همگان قرار گرفته است.

«پروژه ققنوس  ایران» سومین نظرسنجی خود را در خرداد ۹۸ زیر عنوان «ردیتوس» یا «بازگشت»، به ایرانیان خارج از کشور اختصاص داد تا بتواند به بررسی امکانات، تمایلات و چشم‌اندازهای ایرانیان مهاجر و تبعیدی در کشورهای مختلف بپردازد.

نتایج و بررسی «ردیتوس»‌ در دومین کنفرانس علمی ققنوس که قرار است پاییز امسال در لس‌آنجلس برگزار شود، ارائه خواهد شد.