ایرانیان گرامی،
شبکه «استارلینک» از عظیم‌ترین پروژه‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنت ماهواره‌ای مربوط به شرکت «اسپیس‌ایکس SpaceX» است که در یک اقدام جهانی از شهروندان کشورهای گوناگون، به غیر از ایران و معدودی از کشورهای دیگر، دعوت کرده تا در صورت تمایل برای برخوردار شدن از اینترنت آزاد، با ذکر ایمیل، کُد پستی و انتخاب نام کشور متبوعه در فهرست ارائه شده، ثبت‌نام کنند.

اگرچه نام «ایران» به دلیل سیاست‌های جمهوری اسلامی در فهرست تحریم‌های جهانی قرار دارد و متأسفانه در لیست ارائه‌شده‌ی این شرکت موجود نیست و شما در ایران از خدمات آزاد اینترنت ماهواره‌ای بی‌بهره خواهید ماند، ولی در حال حاضرمی‌توانید در وبسایت «استارلینک» با ذکر نام کشورIRAN  در محل وارد کردن کُد پستی، اشتیاق خود را به مسئولان پروژه «استارلینک» برای دسترسی به این وسیله مدرن ارتباطی ابراز کنید. توجه داشته باشید که قسمت مربوط به کشور Country باید خالی باشد و هیچکدام از کشورهایی را که توسط «استارلینک» فهرست شده‌اند، انتخاب نکنید.

ما می‌دانیم که در برخی نقاط ایران امکان ارسال این پیام به «استارلینک» وجود ندارد. اما باید در سراسر جهان تلاش کرد تا هرچه بیشتر تمایل ایرانیان به استفاده از این امکان ارتباطی و علمی را اعلام نمود.

از دیدگاه ما، در صورت پذیرفته شدن احتمالی ایران در پروژه‌ی «استارلینک»، ایرانیان می‌توانند از مبادله آزاد اطلاعات و خبرهای بدون سانسور از ایران و سراسر جهان برخوردار شوند. در حال حاضر بیش از 500 ماهواره‌ی این شرکت بر فراز کره زمین در گردش‌اند و برای فرستادن 30هزار ماهواره جدید نیز برنامه‌ریزی شده است. هر یک از این ماهواره‌ها 260 کیلوگرم وزن دارد که در ارتفاع   550 کیلومتری کره زمین قرار می‌گیرد و همگی آنها به ارائه‌ی خدمات ارتباطات اینترنتی اختصاص یافته‌اند.

پروژه «استارلینک» در نظر دارد خدمات اینترنت ماهواره‌ای برای مناطق پرجمعیت را از سال آینده میلادی،2021، آغاز کند.

برای دریافت امواج این اینترنت ماهواره‌ای به یک گیرنده نیاز است که نخستین تصاویر آن اخیرا منتشر شده و توسط استارلینک در دست تکمیل است.

اگرچه به دلیل تحریم‌های ناشی از سیاست‌‌های جمهوری اسلامی در ایران، تضمین موفقیت برای این اقدام غیرممکن است، ولی ثبت نام انبوه ایرانیان از داخل و خارج کشور، امکان تجدید نظر و افزودن نام ایران به فهرست کشورهای مشمول دریافت خدمات اینترنت ماهواره‌ای کمپانی «استارلینک» را افزایش خواهد داد.

وبسایت پروژه استارلینک: https://www.starlink.com

پروژه ققنوس ایران
۴ تیرماه ۱۳۹۹/ ۲۴ ژوئن ۲۰۲۰